ACON

ACON

Tytuł projektu:
AthleteConnect (ACON)
Termin realizacji:
01.11.2023 - 31.10.2025 
Koordynator: Bulgarian Olympic Committee (Bułgaria)

Partnerzy: Zveza mariborskih športnih društev Branik (Słowenia), Fondation du Sport Français (Francja), ASD Margherita Sport e Vita (Włochy), Akademicki Związek Sportowy (Polska).
Tematyka:
Projekt ACON dotyczy wspólnych potrzeb i priorytetów w dziedzinach edukacji, rynku pracy i sportu, opierając się na obszernych badaniach i osiągnięciach związanych z karierą dwutorową w ramach poprzednich projektów finansowanych przez UE. Stworzymy cyfrowe narzędzia i środowiska, które pomogą skuteczniej komunikować istniejące doradztwo zawodowe i usługi związane z karierą dwutorową oraz uczynią je bardziej widocznymi. Projekt będzie również wspierał kraje, w których nie istnieją takie usługi, w zakładaniu własnych sieci oraz uczynieniu ich widocznymi i łatwo dostępnymi, zachęcając do ich wykorzystania.
W tym celu projekt wzmocni jakość pracy, działań i praktyk organizacji sportowych i publicznych, a także zbuduje zdolność do pracy transgranicznej i międzysektorowej, skupiając się na obszarze kariery dwutorowej dla sportowców. 

W razie pytań prosimy o kontakt: marianna.pikul@azs.pl