Akademickie Mistrzostwa Polski

To najważniejsze wydarzenie sportowe w kraju przeznaczone dla członków AZS łączących studia z aktywnością fizyczną. W zawodach mogą brać  nie tylko studenci, ale też doktoranci i pracownicy uczelni. AMP mogą się rozpoczynać od ćwierćfinałów (rozgrywek środowiskowych), półfinałów (rozgrywek strefowych) lub rozgrywać się od razu w wielkim finale, w którym wręczane są medale w klasyfikacjach generalnych i typach uczelni.

Puchar AZS

To inaczej Akademicki Puchar Polski, czyli cykl imprez prowadzonych głównie z myślą o promowaniu w środowisku akademickim nowych dyscyplin sportowych, a także stwarzający możliwość częstszej rywalizacji w sportach o ugruntowanej pozycji. Luźniejsza niż w AMP formuła ma na celu sprawdzenie zainteresowania daną dyscypliną oraz dopracowanie systemu rozgrywek i zasad punktacji.

Integracyjne Mistrzostwa Polski AZS

Cykl zawodów dla osób z niepełnosprawnościami prowadzony od 2016 roku w ramach upowszechniania sportu w środowisku akademickim. Projekt skierowany jest do studentów, doktorantów oraz pracowników uczelni posiadających różne rodzaje i stopnie niepełnosprawności, które uprawiają lub chcą uprawiać sport amatorsko. Jego celem jest przede wszystkim aktywizacja poprzez sport i włączenie go w proces rehabilitacji.

Ligi Akademicka AZS

Ligi Akademickie AZS mają być wzmocnieniem obecnych rozgrywek oraz mocną promocją sportu akademickiego, także wśród maturzystów. Uczelniana rywalizacja ma zachęcać do prowadzenia treningów i budowy zespołów, a także łączenia sportu na wysokim poziomie z edukacją.

Igrzyska bez barier

To wydarzenie sportowe skierowane w szczególności do szkół, ośrodków i klubów, których uczniami lub członkami są dzieci z niepełnosprawnościami. Kilkudniowa impreza sportowa skupia się na upowszechnianiu kultury fizycznej i integracji.

Liga Amatorska AZS

Program ma na celu  promocję i upowszechniania aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży uprawiających sport na poziomie amatorskim. Poprzez udział w lidze organizowanej w najbardziej popularnych grach zespołowych uczestnicy mają możliwość rywalizacji z rówieśnikami w danym regionie, jednocześnie zacieśniając więzi ze swoimi kolegami i koleżankami.

Igrzyska Studentów I roku

Wydarzenie ma na celu promocję sportu wśród studentów lat pierwszych i przedstawienie im oferty oraz możliwości AZS. Zawody mają charakter unikalny, bo można w nich wziąć udział tylko raz w życiu, będąc studentem pierwszego roku po raz pierwszy przyjętym na studia. Czołowe miejsca wywalczone w dyscyplinach zespołowych i indywidualnych dają prawo startu w ogólnopolskim finale.

Basket Szkoła

Rozgrywki skierowane są do uczniów szkół podstawowych (VII i VIII klasy) oraz ponadpodstawowych, a każdego roku startuje w niej kilkadziesiąt zespołów chłopięcych i dziewczęcych. Uczestnicy rywalizują w odmianie koszykówki 3x3. Celem imprezy jest m.in. wspieranie rozwoju sportu dzieci i młodzieży, propagowanie zdrowego stylu życia oraz wyrównywanie szans w dostępie do sportu.

Futsal Gram

Program promocji aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych.  Jego celem jest dotarcie z halową odmianą piłki nożnej do jak największej liczby młodych osób. Dzięki tym rozgrywkom uczestnicy nie tylko walczą o wygraną, ale też poznają przepisy gry. Zawody rozgrywane są w formie kilku turniejów eliminacyjnych wśród chłopców i dziewcząt oraz ogólnopolskiego finału.

Łączy nas Niepodległa

To największy ogólnopolski turniej piłki ręcznej dla dzieci i młodzieży. W kilkudniowych zawodach udział bierze ponad 100 zespołów z całego kraju. W turnieju organizowanym w kilkunastu halach biorą udział drużyny chłopców i dziewcząt podzielone na pięć grup wiekowych, co oznacza aż dziesięć kategorii. O popularności imprezy świadczy fakt, że zgłoszenia do niej trwają tylko kilka minut.